• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


Sunil Kumar


Dünya Seyahat Acentalari Birlikleri Federasyonu (UFTAA) Baskani

Eğitim

Sunil, Osmania Üniversitesi Ticaret ve Hukuk Fakültesi mezunudur. Ayrıca Hukuk Yüksek Lisansı yapmıştır.

İş Deneyimleri

Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı: Travel World – 1987’de kuruldu.

Kurucu &  Yönetim Kurulu Başkanı: Travel World Holidays –Profesyonel dinlenme ve lüks seyahat kuruluşu-1994 yılında kuruldu.

Yönetim Kurulu Başkanı: Çevrimiçi Seyahat Acentesi: OK2GO Seyahat Hizmetleri Özel Limitet Şirketi

Genel Müdür: Interserve Travels Özel Limitet Şirket, Hindistan'ın eski konsorsiyumu – Halihazırda Hindistan'da 50'den fazla acentesi ve dünya çapında 12'den fazla acentesi vardır.

UFTAA -Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu

UFTAA: Halihazırda 70'den fazla ülkede bulunanDünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu. UFTAA, dünyadaki seyahat birlikleri arasında daha güçlü bir bağ kurmada ve acentelik konularını küresel düzeyde IATA ile temsil etmede en aktif rolü üstlenmiştir. UFTAA, “Turizmi” teşvik etmede aktif faaliyet yürütmüştür ve Turizmde B2B bağlantısını desteklemek için ITB Asia; SATTE; IMTM; ".seyahat";  WATA  gibi birçok öncü kuruluş ve diğer kuruluşlar ve yetkili makamlar ile işbirliği yapmaktadır.

Halihazırda Sunil Kumar, Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu’nun Başkanıdır.

Endüstri Liderliği

  • Sunil, aktif bir sektör paydaşıdır. Seyahat ve turizmin önemli bir endüstri olarak tanıtılmasında aktif olarak yer almaktadır ve ayrıca Seyahat ve Turizm alanında İşletme Yüksek Lisansı sunmak için eğitim kurumlarıyla işbirliği içindedir.
  • TAAI Başkanı (2014-2019) : Altı yıl boyunca Hindistan'ın en eski ve en büyük Seyahat ve Turizm Birliği olan Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği Başkanlığı yapmıştır. Yaklaşık 20 yıl boyunca çeşitli başkanlık görevlerinde bulundu. Sri Lanka; Dubai; Bali; Abu Dabi; Srinagar & Kunming - Çin.'de yapılan en popüler ALTI TAAI Kongresinin (A.K.A Hindistan Seyahat Kongresi) Başkanıdır.
  • Sunil, IATA & Havayolları ile düzenli diyaloglar içeren kapsamlı bir endüstri liderliği yürütmüştür; Turizmi teşvik eden Turizm Kurulları (ulusal ve küresel) ile iki taraflı anlaşmalar / Mutabakat Anlaşmaları; ülke çapında seyahat acenteleri için Bilgi Toplantıları düzenlemiştir;  seyahat acentelerini teknolojiyi benimsemeye teşvik etmiştir ve devamlı olarak inovasyon ve endüstriyel proaktif programlara katılmıştır.
  • Çeşitli Küresel ve Ulusal etkinliklerde konuşmacı olarak yer almış ve sektör, geleceği ve sunduğu fırsatlar ile ilgili sunumlar yapmıştır.

• Sunil, Cenevre veya Madrid'de yılda 3-4 kez toplanan IATA'nın PAPGJC - Yolcu Acenteliği Programı Küresel Ortak Konseyi'nde görev yapıyor ve Acente Programına ilişkin kararların yönetilmesine dair konularda düzenli tartışmalara katılıyor.

DİĞER FAALİYETLER

  • Sunil, tanınmış bir konuşmacı ve nitelikli bir Uluslararası Eğitmendir. Kurumlara yönelik 17'den fazla ülkede 1500'ün üzerinde Program gerçekleştirmiştir; Endüstri liderleri; Girişimciler; Öğretmenler; Profesyoneller; Devlet Yöneticileri; Öğrenciler; vb. ve “yaşamı değiştirme” ve “Beceri geliştirme” eğitim programlarıyla çalışmalarına devam ediyor.
  • 1989-90 yılları arasında Hindistan Küçükler Ticaret Odası (Indian Jaycees) Ulusal Başkanıydı; 1991 ve 1992 yıllarında uluslararası düzeyde Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Yardımcısı (uluslararası düzeyde en yüksek ikinci rütbe) olarak görev yapmıştır. Lions Kulübünün Bölge Müdürü olarak görev yapmış ve hâlihazırda Uluslararası Yönetim Kurulu'nda ULUSLARARASI YÖNETİCİ olarak görev yapmaktadır.
  • Sunil, 86 ülkeyi ziyaret etmiştir ve dünyayı keşfetmeye ve Hindistan ile de güçlü bir turizm bağlantısı oluşturmaya devam etmektedir.