• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


Norbert Fiebig


Alman Seyahat Acentalari Birligi (DRV) Başkanı

Norbert Fiebig (Doğum yılı, 1959), 25 Haziran 2014 tarihinden bu yana Berlin’de bulunan Alman turizm endüstrisinde öncü menfaat grubu olan Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanıdır. Ekonomi alanında lisans derecesi almış olan Sayın Fiebig, REWE perakende grubunun turizm departmanı olan DER Touristik firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür.

Sayın Fiebig, mesleki hayatına Mannesmann Group’ta başlamış ve 1995’te Ameropa Reisen’ın yönetim kuruluna katılmadan önce bazı yönetici pozisyonlarında görev almıştır. 1997’de Deutsches Reisebüro Grubunun Genel Müdürlüğü pozisyonunda görev almıştır. Sayın Fiebig, 2005’ten itibaren, 2013’ten beri DER Touristik şemsiye markası altında küresel düzeyde işletilen REWE perakende ve turizm grubunun tüm turizm faaliyetlerine başkanlık etmiştir.

DRW Başkanı olarak Sayın Fiebig, Alman ekonomisinin en önemli sektörlerinden birini temsil etmektedir. Turizm, istihdam sağlamakta ve ekonominin büyümesine katkıda bulunmaktadır.  Yaklaşık 2,9 milyon Alman vatandaşı, yurt içi seyahat endüstrisinde çalışmaktadır. Toplam 214,1 milyon avro hacmi ile sektör, ulusal katma değere, örneğin otomotiv endüstrisinden daha fazla katkı sağlamaktadır. DRV, lider bir endüstri birliği olarak, sürekli büyüme kaydeden Alman seyahat endüstrisinin menfaatlerini temsil etmektedir. Alman seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin satış gelirlerinin %90’nından fazlasını DRV üyeleri kazanmaktadır.

Norbert Fiebig, ayrıca aşağıdaki fahri görevleri yürütmektedir:

  • Federal Alman Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı (BTW)
  • Federal Ekonomi Bakanlığında Turizm Danışma Kurulu Üyesi (BMWi)
  • Avrupa Seyahat Sigortası Danışma Kurulu Üyesi (ERV AG)
  • Alman Seyahat Sigortası Denetim Kurulu Üyesi

DRV Hakkında:

Üst düzey bir birlik olan DRV, Almanya'daki seyahat endüstrisini temsil eder ve özellikle tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin menfaatlerini savunur. DRV, büyük bir ekonomik güç tarafından desteklenmektedir: üyeleri, tur operatörü ve seyahat acentesi piyasasındaki satış gelirlerinin en büyük bölümünü temsil etmektedir.