• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


Dr. Max Kownatzki


SunExpress CEO
 
Max Kownatzki (49) kariyerine 2002 yılında New York ve Münih'te bulunan strateji danışmanlığı Oliver Wyman'da başladı. 2013 yılına kadar havayolu sektöründen müşterilere Kıdemli Ortak olarak özellikle stratejik iş ortaklıkları ve ticari havayolu konularına odaklanarak danışmanlık yaptı.
 
2013 yılında Qantas Airways'in bir yan kuruluşu olan Avustralya Jetstar Grubu'nun Strateji Başkanı olarak atandı. İki yıl sonra, 2015 yılında Eurowings Avrupa'nın Baş Ticari Sorumlusu olarak Lufthansa'ya katıldı ve ardından Wings Projesi kapsamında şirketin kurulmasına ve geliştirilmesine başkanlık etti. Sonraki dönemde Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Eurowings'te iş geliştirmeden sorumlu oldu. 2017'den 2020'ye kadar, Lufthansa, İsviçre, Avusturya, Brüksel Havayollarının aktarma merkezleri ağ planlaması ve stratejik iş ortaklığından sorumluydu ve ayrıca Air Dolomiti Denetim Kurulu üyesiydi.
 
Max Kownatzki, İsviçre'nin St. Gallen kentinde işletme okudu ve ardından doktora derecesini aldı. Alman ve ABD vatandaşlığına sahip ve ticari pilot lisansı var.
 
Max Kownatzki, 15 Nisan 2020'den bu yana Alman-Türk dinlence havayolu şirketi SunExpress'in Yönetim Kurulu Başkanıdır.