• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


Dr. Joe Ravetz


Manchester Üniversitesi Gelecek Akıllı Şehirler Projesi Direktörü, School of Environment, Education & Development (Çevre, Eğitim ve Gelişim Fakültesi), Manchester Üniversitesi

Joe Ravetz Manchester Kent Enstitüsü Geleceğe Dönük Şehirler lideridir. Sürdürülebilir şehirler, iklim / çevre politikası, ekonomik kalkınma ve kentsel öngörü / sistem analizi konularında Kentsel Dayanıklılık Merkezi'nin Eş-Direktörü olarak çalışmıştır. Bunun ardından, 'kolektif kentsel zeka' için Sinerjistik yöntemler ve dönüştürücü yolların haritalanması ve tasarımı gelmiştir.

"City-Region 2020", "Environment and City" ve yeni çıkan Deeper-City-Collective-Intelligence-and-the-Pathways-from-Smart-to-Wise(Derin Şehir Kolektif Zekası ve Akıllıdan Bilgeye Giden Yollar) kitaplarının yazarıdır. SAMI Danışmanlık Müdürü olarak politika (UNIDO, BM-Habitat, DG Regio, AB Parlamentosu, Birleşik Krallık devlet kurumları) ve iş konusunda tavsiyelerde bulunmuştur.Ayrıca, dönüştürücü potansiyel için öngörü ve benzer yöntemlerde yaratıcı görsel düşünmenin bir savunucusu ve uygulayıcısıdır.Joe şimdi de "akıllıdan bilgeye" seçilmiş yolları geliştirmek ve test etmek için çalışan küresel bir çevrimiçi topluluk olan  Collaboratorium for collective intelligence’ı kurmuştur.