• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


Jan Willem Goudriaan


Avrupa Kamu Servisleri Birliği (EPSU) Genel Sekreteri

Mayıs 2014'te, Jan Willem Goudriaan, 9. EPSU Kongresinde Avrupa Kamu Hizmetleri Sendikaları Federasyonu'nun (EPSU) yeni Genel Sekreteri olarak seçildi. Haziran 2019'da Dublin 10. EPSU Kongresi'nde yeniden seçildi. 1989 yılında Hollanda kamu hizmetleri sendikası AbvaKabo-FNV'de göreve başladı. Kasım 1992'de EPSU ile çalışmaya başladı. 1997-2014 yılları arasında EPSU Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı.

Elektrik, gaz ve yerel yönetim sektöründeki işverenlerle sosyal diyaloğa öncülük etti. Sendika delegasyonlarıyla birlikte, GdfSuez'de eşitliğin ve eşit ücretin iyileştirilmesine ilişkin çığır açan bir anlaşma da dahil olmak üzere Avrupa'nın önde gelen enerji ve su şirketleri dahil olmak üzere Avrupa Çalışma Konseyi anlaşmalarını ve uluslararası şirket anlaşmalarını müzakere etti. Güneydoğu Avrupa için Enerji Topluluğunun sosyal boyutunu aktif olarak destekledi ve diğerlerinin yanı sıra AB'deki su şirketlerinin özelleştirilmesine karşı aktif bir kampanya yürüttü.

1,9 milyon imza toplayan İnsan Su ve Sanitasyon Hakkına ilişkin ilk başarılı Avrupa Vatandaş Girişimi'nin kurucusu başkan yardımcısıdır.

ETUC Yürütme Komitesi'nin yanı sıra küresel kamu hizmetleri sendikaları federasyonu Public Services International'ın Yürütme Kurulu üyesidir.