• DÜNYA PANDEMİ KONFERANSI


TUNÇ SOYER

Dünyamız bu pandemi sürecinde çok büyük acılar çekti. Tarih boyunca benzer birçok salgın ve acılar yaşamış olan insanlık için elbette bu bir ‘son salgın’ da olmayacak.  Bunun bilincinde olarak henüz sürecin içindeyken çıkaracağımız dersler çok önemli.

Daha az can kaybı, daha az ekonomik sıkıntı, daha az psikolojik ve toplumsal problem için gelecek salgınlarda dünyamızın mücadelesine ışık tutacak olan Dünya Pandemi Konferansı’nı çok değerli buluyorum.

Sürece bütünsel bir yaklaşımla bakarak tedbirlerimizi sağlıklı alabiliriz. Bunu insanlığa borçluyuz. Gelecekte yapılacak değerlendirmeleri bekleyemeyiz. Bugün çektiğimiz acılar elbette bir gün unutulacaktır. Unutulmaması gerekenleri ancak bizler doğru yansıtabiliriz ve şimdi bunun tam zamanı.

Bu konferans ile tarihe düşeceğimiz not, şüphesiz ki yarınlarımızı şekillendirecek yöneticilere, bilim insanlarına ve tüm insanlığa fayda sağlayacaktır. Tüm insanlığı ilgilendiren bu konferansa ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isterim.

Güzel İzmir’imizde güzel günlerde görüşmek dileğiyle,

Tunç SOYER